Перший урок у 10-А класі
2018-2019 н.р.
Тема. «Україна – єдина
країна»!
Мета: формувати
в учнів розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем,
почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити
Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни.
Хід уроку
Учитель. Дорогі старшокласники
тема сьогоднішнього уроку «Україна – єдина країна».
Так…
Саме сьогодні, в цей час, ми маємо, як ніколи, проявити свою любов до рідної
Вітчизни. Саме сьогодні, коли керівництво «дружнього народу» розпочало
неоголошену війну проти волі, незалежності українців. Зараз нашій країні як
ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою. На цілісність нашої держави
посягнули вороги і багато наших земляків на сьогодні мобілізовано до лав
українського війська. Вони з честю відвойовують та захищають кордони нашої
держави, борються за її єдність та цілісність.
Коли ми чуємо будь яке - слово у
кожного з нас виникає якась асоціація, скажіть, будь ласка, а з чим у вас асоціюється назва «Україна»?
Діти дають
відповідь, а вчитель записує їх на дошці.
Учитель: Ідея єдності
українських земель, соборності України сягає глибини віків.
(Слайд
2-3) В
минулому Україна була розділена на частини, єдиної держави не існувало. На
півдні було розташоване Кримське ханство, яке утворилось у XIV ст. в результаті
розпаду Золотої Орди. За рівнем економічного розвитку кримські татари значно
відставали від населення України. Вони вели напівкочовий спосіб життя і
постійно нападали на нашу країну. Під час цих нападів вони грабували міста і
села, спалювали їх, забирали людей у полон. Чоловіків і жінок продавали в
рабство; дітей перетворювали на яничарів. Українське населення дуже страждало
від цих набігів. Саме на цих землях виникло у XV ст. таке видатне явище, як
козацтво.
(Слайд
4 – 5) Перші
згадки про козаків відносяться до кінця XV ст. Місце, де оселялись козаки,
називалось Дике Поле. Це були родючі, але незаселені землі, бо вони найбільше
зазнавали нападів з боку кримських татар. Найбільша група людей, що
переселялись сюди, — селяни-втікачі, які не витримували жорстокого феодального
гноблення. Проте релігійний і національний гніт примушував покидати свої
домівки навіть досить заможних людей. Козаки оселялись у зимівниках, їх
основним заняттям було землеробство і скотарство. Працювати доводилось
озброєними, щоб вчасно встигнути відбити напади татар.
(Слайд
6 – 7)
Між містами Дніпропетровськ і Запоріжжя Дніпро перетинає Український
кристалічний щит і тому, оминаючи його, змінює свій напрямок. У цьому місці
тверді кристалічні породи виходять над поверхнею води (вода розмиває їх дуже
повільно), утворюючи численні пороги й острови. Поблизу Запоріжжя знаходиться
найбільший острів Дніпра — Хортиця. Перша Січ створена в середині XVI ст. Д.
Вишневецьким.
Учень: А зараз, ми
проведемо вікторину «Що я знаю про тебе,
моя Україно?»
1.
На якому материку
розташована наша держава? (Євразія)
2.
Які країни межують з
Україною? (Білорусь, Молдова, Росія,
Польща, Словакія, Румунія, Угорщина)
3.
Де знаходиться
географічний центр Європи? (на території
України в Закарпатській області поблизу с. Ділове)
4.
Як називається найвища
вершина Карпат? (Гора Говерла 2061 м)
5.
Як називається найвища
вершина Кримських гір? (Роман-Кош 1545
м)
6.
Яка найбільша річка в
Україні? (Дніпро)
7.
Яку назву мала козацька
держава, створена за дніпровськими порогами? (Запоріжська Січ)
8.
Назвіть автора рядків:
«Все на світі можна вибирати сину, вибрати не можна тільки Батьківщину» (В. Симоненко).
Учитель:
(Слайд)
За цей час не одному поколінню українців довелося ціною власного життя
здобувати право прийдешніх поколінь на незалежність.
-
1991 рік вписано в
новітню історію України, як час, з якого почалася нова сторінка розвитку
державності;
-
2004 рік – прояв
громадянської активності під час Помаранчевої революції;
-
2013 рік – Революція
гідності, що призвела до політичних та суспільних змін в Україні;
-
Літо 2014 – подвиг
українських військових та добровольців у боротьбі з російськими бойовиками, які
тероризують східні регіони України.
Учитель:
Трагічні події в Україні, починаючи з листопада
минулого року, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни.
Кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану і
заради чого пожертвувала своїм життям Небесна сотня та воїни, які загинули і
гинуть у боротьбі за свободу, цілісність та єдність держави.
Учитель: А зараз я пропоную пограти в гру «Хто знає
найбiльше назв мiст». Учитель
починає гру, називаючи місто (наприклад, Київ), один з учнів називає місто України,
що починається на останню букву цього слова, і т. д. Перемагає той, хто
останнім правильно назве місто.
Довiдник для вчителя
«К»:
Київ, Канiв, Кременчук, Кривий Рiг, Керч, Каховка.
«Х»:
Херсон, Харкiв, Хмельницький.
«Л»:
Львiв, Луганськ, Луцьк.
«Д»:
Донецьк, Днiпропетровськ, Днiпродзержинськ.
«П»:
Полтава, Прилуки, Путивль.
«М»:
Миколаїв, Миронiвка, Мукачеве.
«В»:
Вiнниця, Володимир-Волинський.
«Ж»:
Житомир, Жмеринка, Жовтi Води.
«І»:
Iвано-Франкiвськ, Ірпiнь, Ізмаїл.
«Я»:
Ялта, Яготин, Яремча.
«А»:
Алушта, Алчевськ, Антрацит.
«Т»:
Тернопiль, Тростянець, Трускавець.
«У»:
Ужгород, Умань.
«З»:
Запорiжжя, Золотоноша, Знам’янка.
«О»:
Одеса, Охтирка, Очакiв.
«С»:
Севастополь, Сiмферополь, Скадовськ, Суми.
Учитель: Україна – мирна
держава, українці – толерантні, ввічливі люди, які з повагою ставляться до
будь-якої нації, до будь-якої мови. А тому на території нашої держави
проживають росіяни, молдовани, поляки, вірмени, білоруси і т.д. Ми не хочемо
ділити Схід та Захід, не визначаємо, де російськомовне чи українськомовне
місто! Ми – єдина країна!
І хочеться вірити, що Крим, який
протизаконно зараз вважається територією Російської Федерації, колись до нас
повернеться, адже прожити багато років одним народом – це означає, що ми одна
сім’я, яку не можна роз’єднувати!
Сьогодні найважливішим завданням українців є
збереження миру і спокою, цілісності і неподільності України. Про це ми чуємо з
уст пересічних громадян України і світу,
про це наголошує президент і уряд нашої країни, не залишаються байдужими до цих
проблем і діти України.
Учень: Пропоную
всім вам доповнити прислів’я, так як в прислів’ях
приказках, крилатих виразах втілені моральні цінності українського народу, які
живуть сотні років та висвітлюють найвищу мудрість.
Батьківщина
– мати, … (умій за неї постояти)
Людина без
Вітчизни, …(як соловей без пісні)
Добре тому,
….(хто в своєму дому)
Що країна,
….(то родина)
За рідний
край … (життя віддай)
Всюди добре,
….(а вдома найкраще)
Кожному мила
…(рідна сторона)
За рідною
землею …(і в небі сумно)
Учитель: Завершуючи
сьогоднішній наш урок, я сподіваюсь, що всі ви пишаєтесь, що живете в Україні,
що називаєтеся українцями, що розмовляєте українською мовою, пишаєтесь
традиціями свого народу, що поруч з вами сьогодні ваші рідні, знайомі,
друзі.
Ви молоде покоління нашої держави України,
вам творити і будувати нашу українську державу, доклавши до цього певних зусиль
і прагнень, розуму і вміння. Ви – майбутнє України!
Ми Єдина країна!
Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного -
миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба над головою.
А на закінчення наш урок пропоную розв’язати
кросворд.
Кросворд «Конституція – основний закон держави»
По горизонталі:
1. Український політичний, державний і
військовий діяч, Гетьман Війська Запорозького, один із упорядників «Договорів і
постанов…» – конституційного акту, який іноді називають «першою у світі Конституцією».
2.
Установлене
найвищим органом державної влади загальнообов‘язкове правило, яке має найвищу
юридичну силу.
3.
Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України згідно з Конституцією України.
4. Великий князь Київський, за часів якого
укладено збірник законів
«Руська
Правда».
5.
Зведення
правил, що визначають завдання, структуру, функції та порядок діяльності
установи чи організації.
6. Той, хто захищає чиї-небудь громадянські права.
7. Назва деяких документів, декларацій
суспільно-політичного значення.
8. Президент України, при якому було
прийнято Конституцію України.
9. Сукупність державних органів, що
займаються судочинством.
10. Звернення декларативно-програмного
характеру, опубліковані у 1917- 1918 рр. Українською Центральною Радою.
11. Усього їх у Конституції України 161.
Відповіді до кросворда «Конституція –
основний закон держави»
По горизонталі:
1. Орлик. 2. Закон.
3. Президент. 4. Ярослав. 5. Статут. 6. Правозахисник.
7. Хартія. 8. Кучма. 9. Юстиція. 10. Універсал.
11. Стаття.
Список
використаних джерел
1. Збірка методичних рекомендацій до
відзначення пам‘ятних дат у загальноосвітніх
навчальних закладах: [розроб.
і упоряд.: Г. Байкєніч, О. Охрімчук]. – Дніпропетровськ : ПП «Ліра
ЛТД», 2016. –120 с.
2. Збірка методичних рекомендацій до
відзначення пам‘ятних дат у загальноосвітніх
навчальних закладах /
розроб. і упоряд.:
Г. Байкєніч, О. Охрімчук. –
Дніпро : ЛІРА, 2017. – 220 с.
3. З Україною в серці (тренінг з
національно-патріотичного виховання дітей та молоді)
: [посіб.] / І.Д. Бех, В.І. Кириченко, Ж.В. Петрочко. – Х.:
«Друкарня
Мадрид», 2016. – 140 с.
4. Наказ Міністерства освіти і науки
України від 16.06.2015 р. № 641
«Про затвердження Концепції
національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації
Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних
рекомендацій щодо національно- патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних
закладах».
5. Окрилені Україною (тренінг з
національно-патріотичного виховання молоді) : [посіб.] / Ж.В. Петрочко, В.І.
Кириченко. – Х.: Видавець Панов А.М.,
2016. – 134 с.
6. Пляка С.М. Маніпулювання й пропаганда як
загрози у національно- патріотичному вихованні // Mатеріали обласної
Інтернет-конференції «Безпека дітей в Інтернеті: попередження, освіта,
взаємодія» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://konf.koippo.kr.ua/blogs/index.php/blog14/title-546.
7. Постанова Верховної Ради України від
23.02.2017 р. № 1908-VIII «Про Рекомендації парламентських слухань про
становище молоді в Україні на тему: "Ціннісні орієнтації сучасної
української молоді"».
8. Указ Президента України від 13.10.2015
р. № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та
молоді на 2016-2020 роки».
9. Україна – єдина країна. Розробки уроків
і позакласних заходів для проведення Першого уроку у 2014/2015 навчальному
році: [методичний посібник] / укладачі: Ю.В. Міцай, С.М. Пляка, О.П.Третяк,
О.В. Ревнивцева. – Кіровоград: ФО-П Александрова М.В., 2014. – 172 с.
ТЕМА. УКРАЇНА – ДЕРЖАВА ЄВРОПЕЙСЬКА
Перший урок для учнів 9-А класу
Мета: Сприяти розумінню учнями місця України серед інших країн, особливо
Європи, допомогти зрозуміти важливість Європейського об'єднання, акцентувати
увагу на необхідності розширення знань про Україну як можливого члена
Євросоюзу, сприяти формуванню нового європейського світогляду молоді, розвивати
навички творчого мислення учнів шляхом їхнього включення у полеміку, формувати
моральні пріоритети, які визначають людину найвищою цінністю.
Обладнання: Мультимедійна презентація
Хід уроку
Учитель. Кожній людині мила своя сторона! Земля, на
якій вона народилась, є рідною, бо на ній живуть мама і тато, братики і
сестрички, бабуся і дідусь – цілий рід, велика родина. Родина до родини – то
народ. Наш Перший урок пропоную розпочати рядками про Батьківщину – Україну.
Учитель.
Слайд 2. Революція Гідності – це новий термін, який визначає політичні та
суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані
відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на
Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу. Чим була революція
для кожного з нас? Для когось прогулянкою, для когось війною. Але в першу чергу
Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та
гідності.
Слайд 3. Учениця.
Для чого люди вийшли на Майдан?
Що їхні сонні душі розбудило?
Розвіявся густий-густий туман,
Що прикривав всю правду так грайливо…
Для чого мерзнем, нащо стоїмо?
Бо хочем Україну ми підняти!
ЇЇ «Європою» ми гордо назвемо,
Бо вона гідна статус такий мати.
У всіх містах великих і малих,
У всіх куточках неньки України
Всі люди, всі – від юних до старих –
Пророчать позитивні й стрімкі зміни.
Тож не сидіть тихенько в стороні,
Не будьте ви до цих подій
байдужі!
Бо знайте, ви сьогодні не одні!
А разом ми нестримні й справді дужі!
Учитель. Сьогодні ми згадаємо основні події тих днів Єврореволюції. Під час
боротьби українського народу проти режиму формувалося громадянське суспільство,
вражаючи світ.
Слайд 4. Показ документальних
кадрів про події, що відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у 2013
році (5 хв.)
Учитель. Ми – українці – свідомий і
відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний
приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч
людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в
єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і
заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух. Слайд 5
Революція Гідності кардинально змінила розвиток держави та суспільства,
згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але
шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною людських втрат. Вічною раною
на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО,
кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну власне життя.
Серед загиблих воїнів АТО є і наші
миронівчани. Слайд 6. Це - Михайлов Віталій Анатолійович – житель села Маслівка, (30.10.1982- 11.06.2014), (32 роки); Черненко
Максим Зіновійович – житель Миронівки ( 28.06.1984 – 15.02.2015), (31 рік); Яценко
Юрій Петрович - житель села Росава (23.07.1977
– 25.08. 2014), (37 років); Слободяник Вадим Павлович - житель
Миронівки
(20.08.1978 – 28.07. 2014), (36 років).
Тому пропоную вшанувати
хвилиною мовчання всіх, хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України.
Вшанування пам᾿яті загиблих на Майдані і під час АТО хвилиною мовчання.
Але Революція Гідності не завершилася,
вона продовжується на сході нашої країни. Саме завдяки мужності українських
військових там, ми зараз можемо спокійно жити тут. Ми віримо в перемогу наших
воїнів, які з почуттям гідності, патріотизму нині воюють на сході України,
захищаючи її територіальну цілісність, відстоюючи ідеали свободи і демократії
як найвищої цінності сучасного цивілізованого суспільства.
Учитель.
Як ви вважаєте, потрібні Україні Збройні сили, потрібні їй захисники? Може,
хтось із вас мріє в майбутньому стати воїном чи офіцером?
Змалку готуйте себе до військової служби, будьте витривалими,
терплячими і не бійтеся труднощів. Армія - могутній щит і меч нашої Вітчизни,
який завжди зможе дати відсіч нападникам і ворогам. Хтозна, як в майбутньому
складуться ваші життєві дороги.
Учитель. Не забуваймо ніколи того, ким ми є, хто наші батьки, де наша
батьківщина, яка наша рідна мова. Щоб ми могли завжди з гордістю сказати: «Я –
Українець!».
Учень. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Передовсім
вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. За словами Президента Петра
Порошенка «Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не
одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом свободи, і
революція 2013 року, Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для
України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє
прагнення до свободи».
Учень. Слайд 8. Зараз Україна – одна з найбільших держав
Європи з площею 603,7 тис. квадратних кілометрів! населенням більш як 42 млн.
чоловік. Вона межує з сімома країнами світу. Наша Вітчизна – центр Європи. (с. Ділове Рахівського району Закарпатської
області).
Що ж таке Європа? Яка вона,
Європа?
Учень. Протягом багатьох століть поспіль Європа утримувала історичне
лідерство. Звідси почалися Великі географічні відкриття, тут зародився
капіталізм, відбулася перша революція. Європа – це і територія, на якій
відбувалися події двох світових воєн,і приклад об'єднання багатьох держав для
спільного вирішення злободенних проблем, це і спільні гроші – євро, це і
спільний дім для десятків різних націй та народів, взаємопроникнення культур. У
Європі знаходиться 45 незалежних держав. Загальна площа Європи понад 10 млн.
кв. км, населення – більш 700 млн. чол.
Учитель. Слайди 9-10
Вікторина
Як розшифровується абревіатура ЄС? Європейський союз.
Яка єдина грошова одиниця введена в Європейському Союзі? Євро.
На якому материку знаходиться Європа? Євразія.
В якій країні знаходиться географічний центр Європи? Україна.
Яку країну Європи називають «Країна гейзерів та вулканів»? Ісландія.
Яка країна на європейському континенті найменша? Ватикан.
Яка країна Європи найбільш густонаселена? Монако.
У якій країні Євросоюзу протікає найкоротша в світі річка Аріль
(довжина
річки – 84 м)? Італія.
Яка гірська вершина Українських Карпат найвища? Гора Говерла.
Який півострів Європи найбільший? Скандинавський півострів.
Слайди 11-12. Перевіримо як ви знаєте карту світу. На екрані учні
зможуть бачити карту Європи. Вам потрібно назвати країни та їхні столиці
Країни:
Австрія – Відень.
Данія – Копенгаген.
Греція – Афіни.
Італія – Рим.
Швеція – Стокгольм.
Франція – Париж.
Німеччина – Берлін.
Україна – Київ
Учень. Ми знову почали писати свою історію. Які барви переважатимуть на
скрижалях цієї історії? Куди буде спрямована енергія нації? Яку державу ми
збудуємо? Шановані в Україні і за її межами люди дають свої прогнози. У них –
різні погляди, неординарне бачення завтрашнього дня України, її майбутнього
місця і ролі в житті людства.
Слайд 13. Договір про створення ЄС було підписано в 1992 році в
Нідерландах керівниками держав і урядів членів Європейського співтовариства. 1
листопада 1993 року договір набув чинності.
Слайд 14. Зараз ЄС об’єднує 28 держав континенту: Австрію, Бельгію,
Болгарію, Великобританію, Данію, Грецію, Естонію, Ірландію, Іспанію, Італію,
Кіпр, Латвію, Литву, Люксембург, Мальту, Нідерланди, Польщу, Португалію,
Румунію, Словаччину, Словенію, Угорщину, Фінляндію, Францію, ФРН, Хорватію,
Чехію, Швецію (показує на карті).
Внутрішня політика ЄС базується на розробці спільної програми
діяльності в сільському господарстві, телекомунікації, транспорті, енергетиці,
довкіллі.
Зовнішня – на розробці програми зовнішніх економічних зв’язків і
торгівлі, поступовому посиленні своєї міжнародної ролі шляхом проведення в
життя спільного зовнішнього курсу та стратегії безпеки.
Учень. Зараз Україна – індустріально-аграрна країна зі значними економічними
ресурсами. Частка її національного доходу у світовому виробництві становить
більше 2%. За промисловим виробництвом цей показник був вищим і дорівнював
2,5%. Водночас кількість її населення не перевищує 1% від населення планети.
Учень. Слайд 15,16. Україна посідає перше місце в світі за видобутком
залізної, марганцевої руд, збором цукрових буряків, соняшнику, четверте – за
обсягами видобутку виробництва сталі, збору картоплі, п’яте – за виробництвом
сірчаної кислоти, шосте – мінеральних добрив. За абсолютними розмірами
виробництва деяких видів продукції Україна входить до десятки найбільших
виробників. Це стосується випуску телевізорів, шовкових тканин, виробництва
електроенергії, цементу, зерна, м’яса, олії...
Учень. Україна не тільки задекларувала свою незалежність, вона домоглася
дипломатичного визнання на міжнародній арені. Вона переконала світову
громадськість у важливості свого державницького існування як запоруки
стабільності в Європі. Це було нелегкою справою, адже останні 300 років світ
переконували, що української нації не існує...
Учень. Слайд 17. Наша країна як
європейська має свою Конституцію, національну валюту. Україна – це
повновартісна, повносила європейська держава. Вона усвідомлює своє місце в
сучасному світі. Має вольовий та гордий, працьовитий народ, що хоче мати власну
нормальну державу, поважає власну історію, культуру і рідну мову. Наша держава
– демократична, бо у ній народ бере участь в управлінні її справами.
Учитель. Кожен з вас має право на думку. Отже, я хочу почути ваші щирі слова
про те, чи потрібен нам ЄС, що він нам дасть.
Вправа «Мікрофон», під час
якої учні висловлюють власні думки
Я думаю, що ми давно варті бути в ЄС, бо у Карпатах знаходиться
географічний центр, бо ми родом з Київської Русі, ми давно прийняли
християнство.
Моя думка така: Європа – непогано. Але треба мати свою голову. Ми самі
маємо до пуття привести Україну. Звісно, в деяких питаннях Євросоюз може нам
сприяти.
Щоб вступити в ЄС, нам потрібна стабільна влада, повага до прав людини,
забезпечити виконання норм європейського права, треба мати високоефективну
ринкову економіку. Лише тоді ми зможемо з чистою совістю стати членом ЄС.
Нам не треба поспішати, всі плюси і мінуси варто обміркувати. Треба
подивитись на країни, які ввійшли у ЄС, - чи не шкодують вони; що зробили цей
крок?
Ми вже звикли до таких слів як євровалюта, європарламент, євромода, і
ще до багатьох, які починаються з «євро» і мають значення досконалості,
зразковості. Проте, хоч і живемо в центрі Європи, європейцями нас не вважають,
не пускають у євродвері. Кажуть, що ми ще не дозріли. Зробіть, мовляв, щоб у
всьому був у вас порядок, тоді і приймемо вас у цивілізовану сім'ю. Я вважаю,
що вони праві: ми повинні розпочати зміни в собі, а тоді вести Україну у
Європу.
Учитель. Я рада була чути ваші відповіді. Вони щирі. І це головне. Це означає,
що ви не боїтеся розмірковувати, висловлювати свої думки – значить, ви маєте
європейське мислення, у вас формується новий європейський світогляд. Діти, що
для вас означає бути громадянином європейської держави?
Продовження Вправи «Мікрофон»
Нова українська душа прагне і вимагає нової думки, нових життєвих форм.
Ми не звикли до стабільності, нас треба навчити наполегливо працювати. Нас
миттю не запросять до європейської спільності. Головне, як на мене – це праця
на користь держави і себе.
Європейська держава – не просто незалежна. Це країна: незалежності,
добробуту, свідомих громадян і справедливих законів, країна, яка шанує рідну
мову, права особистості. Отож, бути громадянином такої держави — значить, мати
національну свідомість, захищати інтереси нації.
Щоб бути справжнім
громадянином, потрібно все робити якнайкраще, бо це є обов'язком; поважати
результати своєї і чужої праці, не шкодити нікому ні за яких обставин.
Учитель. Отже, ми з вами переконалися, що Україна – держава європейська. Вона представлена
в усіх європейських організаціях, співпрацює з ЄС, громадяни України працюють у країнах Європи. Україна має своє
мистецтво, яке має європейський характер.
Україна є частиною Європи. Ми повинні все робити, аби прискорити вхід у
європейську співдружність. А це можливо лише за умови, що разом будемо
збагачувати Україну, дбати про її авторитет, підвищувати добробут
громадян.
Учень. Слайд 19.
Безвізовий режим між Україною та Європейським союзом – статус, що дозволив
громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського
Союзу без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу, починаючи
з 11 червня 2017 року. Cьогодні на часі є основні питання реалізації
євроінтеграційного курсу України. Йдеться про створення зони вільної торгівлі
та надання Україні статусу асоційованого члена ЄС. Це питання суто політичне,
яке відкриває Україні перспективу для отримання плану дій щодо вступу в
Євросоюз.
Учитель. Усього на території Європи розташовано 45 незалежних країн, економіка і
культура яких тісно пов’язані. Україна, маючи великий природний, економічний,
культурний, інтелектуальний потенціал, спроможна посісти належне місце серед
народів Європи і світу в цілому.
Кожен
повинен пам’ятати, що настав час, коли все залежить від спільної взаємодії та
співпраці громадян держави Україна – дорослих і молоді. Слайд 20 Майбутнє залежить від кожного з нас!
Список використаних джерел
erudyt.net
Путеводитель по Евросоюзу: www.eu-ukraine.Kharkov.ua 3. Сіденко
В.Розширення Європейського Союзу на схід:наслідки для України / Сіденко
В.//Національна безпека та оборона - 2009. - № 9.
Година спілкування "Місце рідної країни, де я мрію побувати"
Перший урок для учнів 8-А класу на тему:
«Від проголошення незалежності до нової України»
Мета: формування в учнів розуміння цілісності й соборності
України, усвідомлення особистої відповідальності за долю держави, українського
народу;
виховання в
учнів почуття патріотизму, національної гідності, любові та поваги до історії
Батьківщини, рідного краю; поглиблення знань учнів про історію, культуру,
традиції держави, видатних українців; розвиток пізнавальної активності учнів.
Обладнання:
Ведучий.
Доброго дня всім присутнім у цій затишній залі. Кожна людина завжди з великою
любов’ю і душевним щемом згадує місце, де народилася, де минуло її дитинство;
ту маленьку Батьківщину, де живуть її рідні люди. І якщо скласти маленькі
Батьківщини кожного з нас – перед очима з’явиться наша велика держава Україна.
Україна – це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією,
мальовничою природою, чарівною піснею, і мудрими талановитими людьми. Це велика
європейська держава.
Ведучий.
Україна – це історія народу, який протягом багатьох віків боровся за свою
свободу і незалежність. Це його славні лицарі Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Максим Залізняк,
Іван Мазепа, Устим Кармалюк та багато інших, які віддали своє життя за щастя
народу. Це й такі відомі всьому світові діячі української культури, як Тарас
Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Олександр Довженко, Марія Заньковецька,
Микола Лисенко.
Ведучий.
І сьогодні ми перевіримо, наскільки глибокі у вас знання щодо України, її
традицій, історії, видатних особистостей.
Ведучий.
Нам є чим пишатися. Тому що:
-
Україна – найбільша країна, територія якої знаходиться повністю в Європі.
- Географічний центр Європи заходиться
неподалік містечка Рахів.
- Найдовший у
світі тролейбусний маршрут 96 км з’єднує Ялту та Сімферополь.
Ведучий.
- Хрещатик – найкоротша центральна вулиця Європи. Її
довжина усього 1225 м.
- Найглибша у
світі станція метро «Арсенальна» знаходиться у м. Києві і сягає 105,5 м.
- Трембіта –
найдовший музичний інструмент у світі.
- Українці
розробили літак Ан-225 «Мрія» із найбільшою у світі вантажопідйомністю.
- В Україні
зосереджено чверть світового запасу чорнозему.
- Олешківські піски – найбільша пустеля
Європи, яка простягається на 160 тис. га.
- Пам’ятники Т.Г. Шевченку встановлено більш
ніж у 1200 містах світу і за кількістю поступаються лише Будді.
Отже, пишаймося тим, що ми – українці! Нашій незалежній державі виповнилося лише 25 років,
але ж насправді Україна має дуже давню
історію, багато традицій. Хоч ще відбувається становлення нашої держави, як
європейської країни, вона розвивається і
в економічному, і в політичному планах.
Ведучий. Сьогодні ми проведемо урок-гру «Як я знаю Україну». Давайте
пригадаємо українські свята».
Перед вами на екрані ліворуч написано свято.
Ваше завдання – визначити дату, коли в Україні відзначають це свято.
1. Новий рік _________
2. Міжнародний жіночий день ____________
3. День захисника України__________
4. Різдво________
5. День Конституції України_________
6. День Соборності України___________
7. День незалежності України__________
8. День Святого Миколая______________
9. День Знань________
Відповіді: 1 січня; 8 березня; 14
жовтня; 7 січня; 28 червня; 22 січня; 24 серпня; 19 грудня; 1 вересня.
Ведучий. Наступне завдання. Вам пропонуються
твердження.
Ви повинні визначити: більшими чи меншими від
наведеного факту є істинні статистичні відомості, а також сказати правильну, відповідь.
1. Чисельність населення України станом на
лютий 2016 року становила 60,9 млн. чоловік (чисельність населення менша і
складає 42 млн. 568 тис. 433 особи).
2. Площа України становить 244,1 тис. кв. км
(площа України більша і дорівнює 603,638 тис. кв. км).
3. До складу України входить 22 області
(більше, до складу України входить 24 області).
4. Україна
межує з 10 державами: Болгарією, Чехією, Білоруссю, Росією, Німеччиною,
Молдовою, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією (менше
– Україна межує із 7 країнами: Білоруссю, Росією, Молдовою, Польщею,
Словаччиною, Угорщиною, Румунією).
5.
Найвища гора України – Говерла – має висоту 5675 м (висота Говерли менша і
складає 2061 м).
6.
Загальна довжина Дніпра становить 875 км (загальна довжина Дніпра більша і
становить 2201 км).
7. Україну
омивають 5 морів: Чорне, Каспійське, Біле, Азовське, Мармурове (менше – Україну
омивають лише 2 моря: Чорне та Азовське).
8.
У межах України налічується близько 100 тис. видів тварин (менше – у межах
України налічується близько 45 тисяч видів).
9.
Для видобування корисних копалин із надр землі в Україні будують фабрики,
заводи, шахти (менше – для видобування корисних копалин із надр землі в Україні
будують тільки шахти).
Ведучий. Далі перевіримо, чи знаєте ви про те, чим багата наша
країна. Я буду промовляти слова і, якщо назване є в Україні, ви плескаєте в
долоні, а якщо немає – ні.
Річки, гори, моря, пшеничні поля, океан, ліси, пустеля, міста, села, джунглі,
квіти, родючий ґрунт.
Ведучий. Перед вами 10 тверджень, які
стосуються видатних українців або подій, пов’язаних із Україною. Ваше задвдання
– уважно перечитати їх, і якщо ви погоджуєтеся з твердженням, ставите «+», якщо
не погоджуєтесь – «-».
1. «Заповіт» Т.Г. Шевченка перекладено 147
мовами світу («+»).
2. Леонід Каденюк – Президент України
(«-», це перший космонавт України).
3. Михайло Грушевський – перший космонавт
України («-», це історик та політичний діяч).
4. Пабло
Пікассо був у захваті від робіт української народної художниці Катерини Білокур
(«+»).
5. Пилип Орлик – автор
першої у світі Конституції («+»).
6. Леся Українка була дочкою відомої дитячої
письменниці Олени Пчілки («+»).
7. Марко Вовчок – видатний український
письменник («-», це письменниця).
8. Ярослав Мудрий – великий князь, він
побудував Золоті ворота та Софійський собор у Києві («+»).
9. Картина Іллі Рєпіна «Козаки пишуть листа
турецькому султану» зберігається в Києві («-», у Харкові.)
10. Сергій Бубка – видатний український
спортсмен, який встановив багато світових рекордів у стрибках з жердиною («+»).
Ведучий.
Ви всі молодці. Знаєте про рідну країну дуже багато. А це
означає, що ви дуже її любите.
Вже третій рік ми згадуємо події майдану,
Небесну Сотню, захват Криму та інші
страшні події. На нашій рідній землі йде
війна. Ворог хоче знищити все те, що формувалося століттями у нашій країні. Але
та країна і той народ будуть жити вічно, що пам’ятають і знають свою історію.
Перелік
заходів із патріотичного виховання у І
семестрі 2015-2016 н. р.
7-
А клас
1. Перший
урок на тему: Хай квітне щаслива моя Україна ( Урок патріотизму.)/ 01.09
2. Година
спілкування до Всесвітнього дня запобігання суїциду «Пам’ятай, що ти життя
найбільша цінність»/ 09.09
3. Історичний
урок: «Роки обпалені війною». До 71-ї
річниці визволення України від фашистських загарбників. / 17.09
4. Урок
мужності до Дня пам’яті жертв Бабиного
Яру «Ті дні у пам’яті народній» /22.09
5. Народознавча
година «День українського козацтва» /08.10
6. Година
спілкування «Сторінками світової книги
прав дитини». /15.10
7. Година
спілкування. «Дерево міцне корінням, а людина – друзями». 22.10
8. Година
спілкування: «Світ професій: праця та покликання» /12.11
9. Година
спілкування: «Я дитина, я потребую захисту» (20.11 – День
захисту прав дитини). / 19.11
10.
Урок пам’яті до Дня жертв голодоморів та
політичних репресій :
11.
«Хліб – осколок сонця
на землі»/ 26.11
12.
Інформаційна година:
«День Збройних Сил України». (06.12)10.12
13.
Народознавча година
спілкування: «Традиції святкування Різдва та новорічних свят в Україні»./24.12
Класний
керівник Отрощенко Ю.О.
Комментариев нет:
Отправить комментарий